Ümraniye Ehliyet / Sürücü Kursu

“M” Sınıfı ile ilgili bilgiler; Yaş şartı : 16 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Kullanıldığı araçlar : İki, üç ve dört tekerlekli motorlu bisikletler (moped) sürebilirsiniz. Geçerlilik süresi : 10 yılın ardından yenilenmesi gerekmektedir.
“B1” Sınıfı ile ilgili bilgiler; Yaş şartı : 16 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Araç sürme yetkisi : B1 sürücü belgesini alan kişi, bunun yanında M tipindeki araçları da sürebilmektedir. Kullanıldığı araçlar : Net motorgücü 15 kilovatı, net ağırlığı 400 kilogramı, yük taşımacılığında kullanılanlar için ise net ağırlığı 550 kilogramı geçmeyen dört tekerlekli araçları kullanabilirler. Geçerlilik süresi : 10 yılın ardından yenilenmesi gerekmektedir.
“D1” Sınıfı ile ilgili bilgiler; Yaş şartı : 21 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Deneyim : En az B sınıfı Araç sürme yetkisi : D1 sürücü belgesini alan kişi, bunun yanında M, B, B1, ve F tipindeki araçları da sürebilmektedir. Kullanıldığı araçlar : Minibüs kullanabilirler. Geçerlilik süresi : 5 yılın ardından yenilenmesi gerekmektedir.
Müşteri Temsilcisi

Şehsuvar Sürücü Kursu ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Size nasıl yardımcı olabiliriz?

05:26:44
Görüşmeyi Başlat