Ümraniye Psikoteknik

Sürücü adaylarının zihinsel olarak araç kullanmaya uygun olması gerekir. Ümraniye Psikoteknik uzmanları sürücülerin trafiğe çıkma uygunluğunu ölçer. Sürücülerin araç kullanımındaki temel bilgileri öğrenmesi kadar buna hazır oluşu da önemlidir. Türkiye’de araç kullanmak isteyen bazı kişilerin belirli testlerle yeterliliklerini ortaya koyması gerekir. Psikoteknik değerlendirme süreci Türkiye’de birçok koşulda uygulanır. Karayolları Trafik Kanunu’na göre gerekli olduğu takdirde sürücünün araç kullanmaya uygunluğunun ölçümü gerekir. Bunun için özel eğitimden geçmiş Psikoteknik değerlendirme uzmanları sürücülere belirli testler uygular. Bu testlerin çıktısına göre sürücülerin trafiğe çıkıp çıkmayacağı konusunda sonuca varılır. Ümraniye Psikoteknik değerlendirme merkezimizde gerekli koşullara göre trafiğe çıkma veya özel koşullara göre ehliyet alma yetkisi ölçülmektedir.

Ümraniye Psikoteknik Kursu

Mevcut kanunlara göre belirli koşullarda Psikoteknik değerlendirme uygulaması gerekir. Ticari araç kullanacak şoförlerin ve ehliyet iadesi almak isteyenlerin buna uygunluğunun bilimsel metotlarla ölçümü önemlidir. Ümraniye Psikoteknik Kursu içerisindeki uzmanlar etik kurallara bağlı kalarak bilimsel olarak araç kullanma yetkinliği ölçer. Ümraniye civarındaki ticari araç şoförleri 5 yılda bir mental açıdan sağlıklı olduğunu belgelendirmek zorundadır. Kazanç sağlamak için yük ve yolcu taşıyan bu kişiler ilk kez ticari sürücü raporu alıyorsa veya belge yenileyecekse kursumuza başvurabilirler. Alkollü araç kullanımı veya hız sınırı aşımı gibi sebeplerle ehliyetini kaybedenlerin tekrardan trafiğe çıkması için aynı şekilde geçerli ve güvenilir testlerle bunu belgelendirmesi şarttır. Yasalara göre bunları ancak Ümraniye Psikoteknik değerlendirme eğitimi almış kişiler uygular. Kursumuzda yer alan uzmanlar testleri uygulama ve bunun değerlendirmesini yapma konusundaki yetkinliklerini ispatlamışlardır.

Ümraniyede Psikoteknik Kursları

Ümraniye psikoteknik kursları olarak uygun kişilere psikoteknik değerlendirme ölçekleri uyguluyoruz. Belirli koşullara göre uygulanan bu testlere göre adaylar yeniden ehliyetini alabiliyor. Yasal mevzuatlar gereği daha önce çeşitli sebeplerle ehliyetini kaybeden kişilerin bu testlere katılması zorunludur. Tesleri uygulayacak kişilerin alandaki yetkinliği testin doğru uygulaması için olmazsa olmazdır. Test uygulayacılılarımız çalışma psikolojisi ve Psikoteknik Değerlendirme süreçleri konusunda uygun eğitimleri almış ve uygulayıcı sertifikası olan kişilerdir.

Kimler Ümraniyede Psikoteknik Kursları almalıdır?

  • Kural ihlalleri sonucunda ehliyeti alınan kişilerin sürücülüğe uygunluğu ölçülecek kişiler
  • Sağlık kuruluşlarının sürücü olmaya uygunluğu konusunda değerlendirme istediği kişiler
  • Ticari sürücülüğe başlayacaklar ve belirli süreçlere göre ticari sürücülük yapmaya devam edecek olanlar
  • Yüksek sürücülük kapasitesi ölçümü gereken kişiler

Adaylar Psikoteknik teslerinden geçerler, ardından bu testin sonucuna göre araç kullanmaya uygunları karara bağlanır. Bu tesler, Türk Psikologlar Derneği’nin belirlediği geçerlilik ve güvenilirlik çalışması gerçekleşen ölçeklerdir. Dolayısıyla test sonuçları bilimsel olarak araç kullanma yetkinliği gösterir. Test uygulayıcılarımız, test sonuçlarının doğruyu saptaması için uygun çevresel koşulları da hazırlar.

Ümraniye Psikoteknik Telefonu

Eğer bir kişinin psikoteknik değerlendirmeye tabii olduğu belirlenirse ilk olarak Ümraniye psikoteknik telefonu aracılığıyla bize ulaşır. Adayların bunu neden istediğine uygun olarak gerekli testler gerçekleşir. Telefon bilgilerimizi kursumuzun iletişim bilgileri kısmından görebilirsiniz. Bizlere ulaşan kişilerin kursumuzda bu testlere katılımı için gerekli evrakları hazırlaması gerekir. Adaylar gerekli evrakları bize ibraz ettikten sonra test uygulaması için tarih belirlenir. Aday, psikoteknik uzmanı psikologlarımızın belirlediği testlere katılım sağlar. Daha sonrasında psikologlarımız test sonuçlarını değerlendirir ve rapor yazar. Adayın bu raporu yetkili kurumlara ibraz etmesinden sonra araç kullanmaya uygunluğu karara bağlanır. Çeşitli sebeplerle ehliyetini kaybedenler veya ticari araç sürücüleri iletişim bilgilerimiz vasıtasıyla bizlere ulaşabilir. Evrak tesliminin ardından Ümraniye SRC kursları olarak adaylara gerekli testleri uygulamış olacağız.

 

Blog Yazılarımız
Ümraniye Ehliyet Kursu
Ümraniye Ehliyet Kursu
Otomobil ehliyeti, motosiklet ehliyeti, minibüs ehliyeti, otobüs ehliyeti gibi her türlü taşıma ve ulaşım aracını kullanabilmek için ehliyet belgesi dediğimiz belgeye ihtiyaç duyarız.
Ümraniye Sürücü Kursları
Ümraniye Sürücü Kursları
Her sürücünün ya da sürücü adayının trafiğe karışabilmesi için ehliyet belgesine sahip olma zorunluluğu vardır. Bu zorunluluk sağlıklı bir şekilde araba kullanabilmek veya yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda hem can hem de mal sağlığını güvenceye almak için de gereklidir. Ehliyet belgesine sahip olabilmek için sürücü kursundan ders almak gerekir.
Ümraniye Ehliyet Kursu Fiyatları
Ümraniye Ehliyet Kursu Fiyatları
Araç kullanımında daha sağlıklı bir süreci takip etmeniz için, belge olarak sahip olmanız gereken ehliyet için belli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu ücret, her sene yılın son zamanında değerlendirilip güncel ehliyet fiyat bilgisi ile halka sunulmaktadır.
Ehliyet Sınavı Öncesi Bilinmesi Gerekenler
Ehliyet Sınavı Öncesi Bilinmesi Gerekenler
Türkiye’de düzenlenen diğer her sınav gibi ehliyet sınavı öncesinde de yazılı bir sınav giriş belgesine ihtiyaç duyulmaktadır.
Ehliyet Sınıfları ve Kullanım Yaşları
Ehliyet Sınıfları ve Kullanım Yaşları
Ehliyet sahibi olabilmek için yerine getirilmesi gereken şartlardan en önemlisi yaş sınırıdır. Her ehliyet sınıfı için uyulması gereken bir yaş sınırı vardır.
Ehliyet E-Sınav
Ehliyet E-Sınav
Ehliyet e-sınav, Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği tarihte ve belirlediği merkezlerde bilgisayar üzerinden yapılmaktadır.
Stajyer Ehliyet Nedir?
Stajyer Ehliyet Nedir?
Stajyer ehliyet kullanmak zorunda olan birçok sürücünün trafikte yapmış oldukları hatalar benzerlik taşır. Alkollüyken araç kullanmak, trafik kurallarına uymamak, aşırı hız yapmak gibi birçok kötü sonuca yol açabilecek bu tür durumlara dikkat etmeyen sürücüleri bu şekilde cezalandırmayı tercih eden Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre stajyer ehliyet ceza puanı sorgulama işlemleri de e-devlet üzerinden yapılmaktadır. 
Ehliyet İçin Gerekli Evraklar
Ehliyet İçin Gerekli Evraklar
Ehliyet belgesi sahibi olmak yaşadığımız çağın bir zorunluluğu haline geldiği için ehliyet belgesi alabilmemiz için girmemiz gereken sınava bizleri hazırlayan sürücü kurslarına gitmek gerekir.
Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular
Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular
Ehliyet belgesi alabilmek için sürücü kurslarında teorik dersler ve direksiyon dersleri aldıktan sonra yapılan ehliyet sınavlarına girmek gerekmektedir.
Direksiyon Dersleri
Direksiyon Dersleri
Sürücüler veya sürücü adayları için diğer ehliyet kursu ya da sürücü kursları eğitimlerinin yanı sıra en önemli nokta direksiyon dersleri yeterliliğidir. İstanbul sürücü kursları ya da Ümraniye sürücü kursları içinde birçok ehliyet kursu tekdüze ehliyet dersleri ya da teorik dersleri aynı kalitede verebilir. Sürücü kurslarının kalitesini belirleyen faktör direksiyon dersleridir. 
Ehliyet Randevu
Ehliyet Randevu
Diğer bütün resmi evraklarda olduğu gibi ehliyet randevu sistemi de e-devlet üzerinden açılmaktadır. Bu durumun nedeni sürücü belgelerinin artık Nüfus Müdürlükleri tarafından veriliyor olmasıdır.
Ümraniye SRC
Ümraniye SRC
Kursumuz Ümraniye SRC kursları arasında oldukça popülerdir. Ümraniye ve çevresinde yaşayanlar sürücü kursu veya psikoteknik değerlendirme hizmetleri için bizlere başvurur.
Müşteri Temsilcisi

Şehsuvar Sürücü Kursu ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Size nasıl yardımcı olabiliriz?

06:59:43
Görüşmeyi Başlat