Ehliyet Sınavı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Sınav Öncesi Bilinmesi Gerekenler Listesi


Türkiye’de düzenlenen diğer her sınav gibi ehliyet sınavı öncesinde de yazılı bir sınav giriş belgesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu belgeyi elektronik ortamda değil, katıldığınız sürücü kursundan temin etmeniz ve sınava o belgeyle girmeniz zorunludur. Ehliyet sınavı giriş belgesi olmadığı sürece sınava girişiniz ne yazık ki mümkün olmayacaktır. 
Katılacağınız ehliyet sınavı başlangıç saatinde kesinlikle orada olmanız gerekmektedir. Giriş saatine uyulmadığı sürece ne yazık ki sınava girmeniz yine mümkün değildir. Ehliyet sınavı için geçerli olan en temel iki kural bunlardır. Sınav giriş belgesine sahip olmak ve sınav zamanında orada bulunmak. Ehliyet için gerekli evraklar sağlandıktan sonra sınava girmenizde bir sakınca görülmez.

Ehliyet Sınavında Uyulması Gereken Kurallar


Katılacağınız ehliyet sınavı için kullanacağınız kalem ve silgi gibi araç gereçleri sürücü adayları olarak sizlerin yanında getirmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra ehliyet sınavında uyulması gereken kurallardan biri de elektronik olan herhangi bir eşya ile sınava girişin mümkün olmamasıdır. Yanınızda bulunan elektronik araç gereçleri sınav yerinde bulunan güvenlik görevlilerine teslim ve emanet etmeniz son derece önemlidir. Aksi bir durumda, salona yasaklı herhangi bir eşya ile girerseniz ehliyet sınavı geçersiz kılınır. 
Ehliyet sınavı süresinde dışarı çıkmak yasaktır. Sınavı çözerken de yanlış cevapların doğru cevaplarınızı götürmediğini bilmeniz gerekmektedir. 50 soruda en az 35 net yani en az 70 puan alacak şekilde çözmeniz gereken ehliyet sınavı için aldığınız sürücü kursu dersleri ve direksiyon dersleri son derece önemlidir. 

 

Sürücü Belgesi Kullanım Şartları


Teorik bilgilerinizi ölçen ve trafiğe çıktığınız zaman nerede ne yapmanız gerektiğini ölçen bu ehliyet sınavı, ehliyet almanız için geçeceğiniz bir numaralı aşamadır. Bu sınavdan sonra gireceğiniz direksiyon sınavları da öğrendiğiniz diğer her şeyi pratikte ölçmeye yarar. Bu aşamayı da geçtikten sonra belli bir ücret karşılığında ehliyet belgenize sahip olabilir ve aracınızı trafikte gönül rahatlığı ile trafik kuralları etrafında dikkatlice kullanabilirsiniz. Alacağınız motosiklet ehliyeti, otomobil ehliyeti, otobüs ehliyeti, minibüs ehliyeti için bizimle sürücü kursu telefonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 
 

Ümraniye Sürücü Kursu Telefonu


Ehliyet sınavı öncesi bilinmesi gerekenler, ehliyet fiyatları, sürücü kursu düzeni, sürücü kursu dersleri, Şehsuvar Sürücü Kursu, Üsküdar sürücü kursu gibi Üsküdar çevresinde bulunan diğer sürücü kursları konusunda ve çalışmalarımızı sürdürdüğümüz sürücü kursu hakkında bilgi almak isterseniz Ümraniye sürücü kursu telefonu sayesinde bize ulaşabilirsiniz. 

 

 

Blog Yazılarımız
Ümraniye Ehliyet Kursu
Ümraniye Ehliyet Kursu
Otomobil ehliyeti, motosiklet ehliyeti, minibüs ehliyeti, otobüs ehliyeti gibi her türlü taşıma ve ulaşım aracını kullanabilmek için ehliyet belgesi dediğimiz belgeye ihtiyaç duyarız.
Ümraniye Sürücü Kursları
Ümraniye Sürücü Kursları
Her sürücünün ya da sürücü adayının trafiğe karışabilmesi için ehliyet belgesine sahip olma zorunluluğu vardır. Bu zorunluluk sağlıklı bir şekilde araba kullanabilmek veya yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda hem can hem de mal sağlığını güvenceye almak için de gereklidir. Ehliyet belgesine sahip olabilmek için sürücü kursundan ders almak gerekir.
Ümraniye Ehliyet Kursu Fiyatları
Ümraniye Ehliyet Kursu Fiyatları
Araç kullanımında daha sağlıklı bir süreci takip etmeniz için, belge olarak sahip olmanız gereken ehliyet için belli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu ücret, her sene yılın son zamanında değerlendirilip güncel ehliyet fiyat bilgisi ile halka sunulmaktadır.
Ehliyet Sınıfları ve Kullanım Yaşları
Ehliyet Sınıfları ve Kullanım Yaşları
Ehliyet sahibi olabilmek için yerine getirilmesi gereken şartlardan en önemlisi yaş sınırıdır. Her ehliyet sınıfı için uyulması gereken bir yaş sınırı vardır.
Ehliyet E-Sınav
Ehliyet E-Sınav
Ehliyet e-sınav, Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği tarihte ve belirlediği merkezlerde bilgisayar üzerinden yapılmaktadır.
Stajyer Ehliyet Nedir?
Stajyer Ehliyet Nedir?
Stajyer ehliyet kullanmak zorunda olan birçok sürücünün trafikte yapmış oldukları hatalar benzerlik taşır. Alkollüyken araç kullanmak, trafik kurallarına uymamak, aşırı hız yapmak gibi birçok kötü sonuca yol açabilecek bu tür durumlara dikkat etmeyen sürücüleri bu şekilde cezalandırmayı tercih eden Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre stajyer ehliyet ceza puanı sorgulama işlemleri de e-devlet üzerinden yapılmaktadır. 
Ehliyet İçin Gerekli Evraklar
Ehliyet İçin Gerekli Evraklar
Ehliyet belgesi sahibi olmak yaşadığımız çağın bir zorunluluğu haline geldiği için ehliyet belgesi alabilmemiz için girmemiz gereken sınava bizleri hazırlayan sürücü kurslarına gitmek gerekir.
Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular
Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular
Ehliyet belgesi alabilmek için sürücü kurslarında teorik dersler ve direksiyon dersleri aldıktan sonra yapılan ehliyet sınavlarına girmek gerekmektedir.
Direksiyon Dersleri
Direksiyon Dersleri
Sürücüler veya sürücü adayları için diğer ehliyet kursu ya da sürücü kursları eğitimlerinin yanı sıra en önemli nokta direksiyon dersleri yeterliliğidir. İstanbul sürücü kursları ya da Ümraniye sürücü kursları içinde birçok ehliyet kursu tekdüze ehliyet dersleri ya da teorik dersleri aynı kalitede verebilir. Sürücü kurslarının kalitesini belirleyen faktör direksiyon dersleridir. 
Ehliyet Randevu
Ehliyet Randevu
Diğer bütün resmi evraklarda olduğu gibi ehliyet randevu sistemi de e-devlet üzerinden açılmaktadır. Bu durumun nedeni sürücü belgelerinin artık Nüfus Müdürlükleri tarafından veriliyor olmasıdır.
Ümraniye Psikoteknik
Ümraniye Psikoteknik
Ümraniye Psikoteknik uzmanları sürücülerin trafiğe çıkma uygunluğunu ölçer. Sürücülerin araç kullanımındaki temel bilgileri öğrenmesi kadar buna hazır oluşu da önemlidir. Türkiye’de araç kullanmak isteyen bazı kişilerin belirli testlerle yeterliliklerini ortaya koyması gerekir. Psikoteknik değerlendirme süreci Türkiye’de birçok koşulda uygulanır.
Ümraniye SRC
Ümraniye SRC
Kursumuz Ümraniye SRC kursları arasında oldukça popülerdir. Ümraniye ve çevresinde yaşayanlar sürücü kursu veya psikoteknik değerlendirme hizmetleri için bizlere başvurur.
Müşteri Temsilcisi

Şehsuvar Sürücü Kursu ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Size nasıl yardımcı olabiliriz?

14:05:35
Görüşmeyi Başlat