Stajyer Ehliyet Nedir?

Stajyer Ehliyet

Ehliyet belgesi sahibi olunduktan sonraki ilk iki sene içinde sürücünün 75 ceza puanını aşması durumunda ehliyetine el konulması durumunda ancak yeniden sürücü kursuna kayıt olarak ve yapılan sürücü kursu sınavlarında başarılı sonuçlar elde etmesiyle alabileceği ehliyet uygulamasıdır. 
Stajyer ehliyet kullanmak zorunda olan birçok sürücünün trafikte yapmış oldukları hatalar benzerlik taşır. Alkollüyken araç kullanmak, trafik kurallarına uymamak, aşırı hız yapmak gibi birçok kötü sonuca yol açabilecek bu tür durumlara dikkat etmeyen sürücüleri bu şekilde cezalandırmayı tercih eden Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre stajyer ehliyet ceza puanı sorgulama işlemleri de e-devlet üzerinden yapılmaktadır. 

 

Stajyer Ehliyet İptali

Biraz önce açıkladığımız gibi 2 yıl içinde 75 ceza puanını aşan sürücülerin ehliyet iptali durumu söz konusudur. Ehliyeti iptal edilen sürücü bazı psikolojik testlere tabi tutulduktan sonra stajyer ehliyet iptali ile karşı karşıya kalmaktadır. 
Stajyer ehliyet sahibi sürücü tıpkı asıl ehliyet belgesine sahip olan sürücüler gibi yanında birinin olmasına gerek duymadan ve trafik kurallarına tam uyulması şartı ile kendi başına araç kullanabilir. Kurallara uyulmadığı zamanlarda daha ciddi yaptırımlar uygulanma sürecine adım atılır. Ehliyeti, stajyer ehliyeti tamamen kaybetme gibi durumlarla karşılaşabilecek olan sürücülerin trafik kurallarına hem kendi menfaatleri hem de diğer insanların sağlıkları için uymaları önemle rica olunur. Ümraniye ehliyet kursu olarak bizimle iletişime geçerek bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. 

 

Stajyer Ehliyete El Konulması

Trafikte üç kez kırmızı ışıkta geçen, üç kez radar cezası yiyen, okul geçitlerinde öğrenci geçişlerini ihlal eden, emniyet kemerinin üç kez takılmaması, 0.20 promilli alkolle yakalanmak, ölümle sonuçlanan trafik kazalarının asil sorumlusu olmak nedenleri stajyer ehliyete el konulması sonucunu doğurur. 
Her sürücünün dikkat etmesi gereken bu durumlardan dolayı ceza puanı alarak asıl ehliyetinden olan ve stajyer ehliyet sahibi olan sürücülerin üst düzeyde bir çaba sarf etmesi gerekmektedir. Ümraniye sürücü kursuna gelen sürücü adaylarımıza bu konular hakkında eğitim vererek kötü durumlarla karşılaşmamaları için elimizden geleni yapıyoruz.

 

Blog Yazılarımız
Ümraniye Ehliyet Kursu
Ümraniye Ehliyet Kursu
Otomobil ehliyeti, motosiklet ehliyeti, minibüs ehliyeti, otobüs ehliyeti gibi her türlü taşıma ve ulaşım aracını kullanabilmek için ehliyet belgesi dediğimiz belgeye ihtiyaç duyarız.
Ümraniye Sürücü Kursları
Ümraniye Sürücü Kursları
Her sürücünün ya da sürücü adayının trafiğe karışabilmesi için ehliyet belgesine sahip olma zorunluluğu vardır. Bu zorunluluk sağlıklı bir şekilde araba kullanabilmek veya yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda hem can hem de mal sağlığını güvenceye almak için de gereklidir. Ehliyet belgesine sahip olabilmek için sürücü kursundan ders almak gerekir.
Ümraniye Ehliyet Kursu Fiyatları
Ümraniye Ehliyet Kursu Fiyatları
Araç kullanımında daha sağlıklı bir süreci takip etmeniz için, belge olarak sahip olmanız gereken ehliyet için belli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu ücret, her sene yılın son zamanında değerlendirilip güncel ehliyet fiyat bilgisi ile halka sunulmaktadır.
Ehliyet Sınavı Öncesi Bilinmesi Gerekenler
Ehliyet Sınavı Öncesi Bilinmesi Gerekenler
Türkiye’de düzenlenen diğer her sınav gibi ehliyet sınavı öncesinde de yazılı bir sınav giriş belgesine ihtiyaç duyulmaktadır.
Ehliyet Sınıfları ve Kullanım Yaşları
Ehliyet Sınıfları ve Kullanım Yaşları
Ehliyet sahibi olabilmek için yerine getirilmesi gereken şartlardan en önemlisi yaş sınırıdır. Her ehliyet sınıfı için uyulması gereken bir yaş sınırı vardır.
Ehliyet E-Sınav
Ehliyet E-Sınav
Ehliyet e-sınav, Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği tarihte ve belirlediği merkezlerde bilgisayar üzerinden yapılmaktadır.
Ehliyet İçin Gerekli Evraklar
Ehliyet İçin Gerekli Evraklar
Ehliyet belgesi sahibi olmak yaşadığımız çağın bir zorunluluğu haline geldiği için ehliyet belgesi alabilmemiz için girmemiz gereken sınava bizleri hazırlayan sürücü kurslarına gitmek gerekir.
Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular
Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular
Ehliyet belgesi alabilmek için sürücü kurslarında teorik dersler ve direksiyon dersleri aldıktan sonra yapılan ehliyet sınavlarına girmek gerekmektedir.
Direksiyon Dersleri
Direksiyon Dersleri
Sürücüler veya sürücü adayları için diğer ehliyet kursu ya da sürücü kursları eğitimlerinin yanı sıra en önemli nokta direksiyon dersleri yeterliliğidir. İstanbul sürücü kursları ya da Ümraniye sürücü kursları içinde birçok ehliyet kursu tekdüze ehliyet dersleri ya da teorik dersleri aynı kalitede verebilir. Sürücü kurslarının kalitesini belirleyen faktör direksiyon dersleridir. 
Ehliyet Randevu
Ehliyet Randevu
Diğer bütün resmi evraklarda olduğu gibi ehliyet randevu sistemi de e-devlet üzerinden açılmaktadır. Bu durumun nedeni sürücü belgelerinin artık Nüfus Müdürlükleri tarafından veriliyor olmasıdır.
Ümraniye Psikoteknik
Ümraniye Psikoteknik
Ümraniye Psikoteknik uzmanları sürücülerin trafiğe çıkma uygunluğunu ölçer. Sürücülerin araç kullanımındaki temel bilgileri öğrenmesi kadar buna hazır oluşu da önemlidir. Türkiye’de araç kullanmak isteyen bazı kişilerin belirli testlerle yeterliliklerini ortaya koyması gerekir. Psikoteknik değerlendirme süreci Türkiye’de birçok koşulda uygulanır.
Ümraniye SRC
Ümraniye SRC
Kursumuz Ümraniye SRC kursları arasında oldukça popülerdir. Ümraniye ve çevresinde yaşayanlar sürücü kursu veya psikoteknik değerlendirme hizmetleri için bizlere başvurur.
Müşteri Temsilcisi

Şehsuvar Sürücü Kursu ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Size nasıl yardımcı olabiliriz?

14:37:15
Görüşmeyi Başlat