Ehliyet E-Sınav

Ehliyet E-Sınav Nedir?

Ehliyet e-sınav, Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği tarihte ve belirlediği merkezlerde bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Merkezi sınavlar gibi uzun süreli beklemeye gerek kalmadan e-sınav merkezlerinde uygun görülen tarihler için randevu alınabilir. 
Değişen dünya şartlarını insanlık için en elverişli koşullara taşıyan internet sayesinde hayatımıza giren bir diğer kolaylık da uygulanan bu ehliyet e-sınav sistemleridir. Zaman içinde birçok sınava uyarlanan e-sınav sistemi son birkaç yılda ehliyet e-sınav için de geçerli bir hale gelmiştir. 

 

Ehliyet E-Sınav Tarihleri

Ehliyet e-sınav durumu başarısız olduğu zaman iki hafta bekledikten sonra yeni bir e-sınav randevusu alınabilir. Sürücü kurslarında almış olduğunuz teorik dersleri tamamladıktan sonra oluşturabileceğiniz ehliyet e-sınav için dört hakkınız bulunur. Üç kere başarısız olduğunuz e-sınav için dördüncüde başarılı olmanız gerekmektedir. 
Ehliyet e-sınavda başarısız olduğunuz takdirde bir ay içinde yeni e-sınav randevusu oluşturmanız gerekir. Yoksa haklarınızdan biri yanmaktadır. Girmiş olduğunuz ehliyet e-sınavları sonuçlarını merkezi sınavlarda olduğu gibi on iki gün beklemeden sınavdan hemen sonra sürücü kursu eğitmeninizden öğrenebilirsiniz. 

 

Ehliyet E-Sınav Ayrıcalıkları

Az önce de belirttiğimiz gibi zamandan büyük bir tasarruf etmenizi sağlayan ehliyet e-sınav sayesinde, herhangi bir koşulu çiğnemediğiniz takdirde merkezi sınavlara oranla büyük bir avantajla ehliyet sınavında başarı elde edebilir, sonuçlarınızı kısa bir zaman diliminde öğrenebilirsiniz. 
Merkezi sınav sisteminden e-sınav sistemine geçiş mümkündür fakat ehliyet e-sınav sisteminden merkezi sınav sistemine geçiş mümkün değildir. Merkezi sınavdan farklı olarak hiçbir tarafı yoktur, merkezi sınavda olduğu gibi ehliyet e-sınavda da en az 70 puan almak gerekmektedir. Daha altında bir puan aldığınız zaman sınava yeniden girmeniz gerekir. 

 

Ehliyet E-Sınav Nasıl Çözülür?

Hazırlık sürecinde Ümraniye Ehliyet Kursu aracılığıyla ehliyet e-sınav çıkmış soruları, ehliyet e-sınav testleri gibi birçok konuda sınavdan önce sınav hakkında bilgi sahibi olabilir, sınava tam anlamıyla hazırlanabilirsiniz. 

 

Blog Yazılarımız
Ümraniye Ehliyet Kursu
Ümraniye Ehliyet Kursu
Otomobil ehliyeti, motosiklet ehliyeti, minibüs ehliyeti, otobüs ehliyeti gibi her türlü taşıma ve ulaşım aracını kullanabilmek için ehliyet belgesi dediğimiz belgeye ihtiyaç duyarız.
Ümraniye Sürücü Kursları
Ümraniye Sürücü Kursları
Her sürücünün ya da sürücü adayının trafiğe karışabilmesi için ehliyet belgesine sahip olma zorunluluğu vardır. Bu zorunluluk sağlıklı bir şekilde araba kullanabilmek veya yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda hem can hem de mal sağlığını güvenceye almak için de gereklidir. Ehliyet belgesine sahip olabilmek için sürücü kursundan ders almak gerekir.
Ümraniye Ehliyet Kursu Fiyatları
Ümraniye Ehliyet Kursu Fiyatları
Araç kullanımında daha sağlıklı bir süreci takip etmeniz için, belge olarak sahip olmanız gereken ehliyet için belli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu ücret, her sene yılın son zamanında değerlendirilip güncel ehliyet fiyat bilgisi ile halka sunulmaktadır.
Ehliyet Sınavı Öncesi Bilinmesi Gerekenler
Ehliyet Sınavı Öncesi Bilinmesi Gerekenler
Türkiye’de düzenlenen diğer her sınav gibi ehliyet sınavı öncesinde de yazılı bir sınav giriş belgesine ihtiyaç duyulmaktadır.
Ehliyet Sınıfları ve Kullanım Yaşları
Ehliyet Sınıfları ve Kullanım Yaşları
Ehliyet sahibi olabilmek için yerine getirilmesi gereken şartlardan en önemlisi yaş sınırıdır. Her ehliyet sınıfı için uyulması gereken bir yaş sınırı vardır.
Stajyer Ehliyet Nedir?
Stajyer Ehliyet Nedir?
Stajyer ehliyet kullanmak zorunda olan birçok sürücünün trafikte yapmış oldukları hatalar benzerlik taşır. Alkollüyken araç kullanmak, trafik kurallarına uymamak, aşırı hız yapmak gibi birçok kötü sonuca yol açabilecek bu tür durumlara dikkat etmeyen sürücüleri bu şekilde cezalandırmayı tercih eden Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre stajyer ehliyet ceza puanı sorgulama işlemleri de e-devlet üzerinden yapılmaktadır. 
Ehliyet İçin Gerekli Evraklar
Ehliyet İçin Gerekli Evraklar
Ehliyet belgesi sahibi olmak yaşadığımız çağın bir zorunluluğu haline geldiği için ehliyet belgesi alabilmemiz için girmemiz gereken sınava bizleri hazırlayan sürücü kurslarına gitmek gerekir.
Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular
Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular
Ehliyet belgesi alabilmek için sürücü kurslarında teorik dersler ve direksiyon dersleri aldıktan sonra yapılan ehliyet sınavlarına girmek gerekmektedir.
Direksiyon Dersleri
Direksiyon Dersleri
Sürücüler veya sürücü adayları için diğer ehliyet kursu ya da sürücü kursları eğitimlerinin yanı sıra en önemli nokta direksiyon dersleri yeterliliğidir. İstanbul sürücü kursları ya da Ümraniye sürücü kursları içinde birçok ehliyet kursu tekdüze ehliyet dersleri ya da teorik dersleri aynı kalitede verebilir. Sürücü kurslarının kalitesini belirleyen faktör direksiyon dersleridir. 
Ehliyet Randevu
Ehliyet Randevu
Diğer bütün resmi evraklarda olduğu gibi ehliyet randevu sistemi de e-devlet üzerinden açılmaktadır. Bu durumun nedeni sürücü belgelerinin artık Nüfus Müdürlükleri tarafından veriliyor olmasıdır.
Ümraniye Psikoteknik
Ümraniye Psikoteknik
Ümraniye Psikoteknik uzmanları sürücülerin trafiğe çıkma uygunluğunu ölçer. Sürücülerin araç kullanımındaki temel bilgileri öğrenmesi kadar buna hazır oluşu da önemlidir. Türkiye’de araç kullanmak isteyen bazı kişilerin belirli testlerle yeterliliklerini ortaya koyması gerekir. Psikoteknik değerlendirme süreci Türkiye’de birçok koşulda uygulanır.
Ümraniye SRC
Ümraniye SRC
Kursumuz Ümraniye SRC kursları arasında oldukça popülerdir. Ümraniye ve çevresinde yaşayanlar sürücü kursu veya psikoteknik değerlendirme hizmetleri için bizlere başvurur.
Müşteri Temsilcisi

Şehsuvar Sürücü Kursu ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Size nasıl yardımcı olabiliriz?

06:06:18
Görüşmeyi Başlat